اخبار ها و مطالب مربوط به لیگ فوتبال اسپانیا
مرجع خبری لیگ اسپانیا:

سرمربی رئال مادرید پس از تمدید قرارداد تا سال ۲۰۱۶ گفت: 4 سال آینده بهترین سال‌های رئال خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری فارس، خوزه مورینیو بر این باور است که امسال تیمش بهترین فوتبال را در جهان به نمایش گذاشت و در آینده بهتر از این هم خواهد شد. قهرمان اسپانیا روز گذشته اعلام کرد که قرارداد خود را با خوزه مورینیو تمدید کرده تا سرمربی پرتغالی را تا سال 2016 در سانتیاگو برنابئو نگه دارد.

آقای خاص در اولین فصل حضورش در این تیم، مادرید را به قهرمانی کوپا دل ری رساند و برای اولین بار پس از سال 2008 توانست عنوان قهرمانی لالیگا را با این تیم به دست آورد.

شاگردان مربی 49 ساله پرتغالی در نیمه‌ نهایی لیگ قهرمانان اروپا از دور مسابقات کنار رفتند، اما طرفداران بی‌شماری را به دلیل ارائه بهترین فوتبال دنیا به سوی خود کشاندند.

خوزه مورینیو در گفت‌و‌گو با سایت باشگاه رئال مادرید دلیل تمدید قرردادش را اعتماد سران باشگاه اعلام کرد و گفت: خواسته مدیرعامل برای انعقاد قرارداد بلند مدت که در فوتبال امروز امری غیرطبیعی است یکی از عوامل تمدید من با باشگاه بود. علاوه بر این آنها به من و کارم باور داشتند حتی زمانی که شایعاتی در خصوص ترک باشگاه از سوی من شنیده می‌شد. همیشه گفته‌ام تا زمانی که هواداران و سران باشگاه پذیرای من باشند، در این تیم خواهم ماند.

وی ادامه داد: در ابتدای این رقابت‌ها که به تازگی به پایان رسیده است به شاگردانم گفتم که نمی‌خواهم اولویت بندی کنم. نمی‌خواهم یکی از رقابت‌ها را قربانی دیگری کنم. همیشه گفته‌ام که باید به صورت تیمی و انفرادی پیشرفت کنیم و باید فوتبالی بازی کنیم تا پیروزی‌ها و هواداران بیشتری به دست آوریم.

سرمربی پرتغالی قوهای سفید خاطرنشان کرد: مطمئنم رئال مادرید هواداران فراوانی را از سراسر جهان جذب کرده زیرا بهترین قوتبال دنیا را با وجود قهرمان نشدن در لیگ قهرمانان به نمایش گذاشتیم.

مورینیو ادامه داد: با بازی تماشایی در دشوارترین لیگ اسپانیا عنوان قهرمانی را به دست آوردیم و فکر می‌کنم این از همه مهم‌تر است. باید این روند را ادامه دهیم.

رئال پس از قهرمانی در فصل 12-2011 توانست سی‌و‌دومین قهرمانی لیگ این کشور را به کلکسیون افتخاراتش اضافه کند. آنها اولین باشگاه اسپانیایی بودند که توانستند 100 امتیاز را در این مسابقات به دست آورند و با 9 امتیاز بیشتر از بارسا لیگ را به پایان برسانند؛ در حالی که 121 گل در لیگ نیز یک رکورد به حساب می‌آید.

قهرمانی رئال باعث شد مورینیو اولین سرمربی شود که قهرمانی 3 لیگ در 3 کشور اسپانیا (رئال مادرید)، انگلیس (چلسی)و ایتالیا (اینترمیلان) را به دست آورده است.

مورینیو تاکید کرد: همیشه گفته‌ام که ترکیب تیم جوان و هنوز در حال پیشرفت است؛ در نتیجه سال‌های پیش رو بهترین سال‌های مادرید خواهند بود.

سرمربی سابق چلسی اظهار داشت: بازیکنانی که در آستانه خداحافظی هستند یا سال‌های پایانی فوتبال خود را تجربه می‌کنند، در ترکیب تیم جایی ندارند. باشگاه با محبوبیت اجتماعی بی‌نظیرش می‌تواند برای رسیدن به هدفش خود را با زمان منطبق کند.

آقای خاص تأکید کرد: به عنوان یک سرمربی همیشه تلاش می‌کنم رشد و پیشرفت داشه باشم. عاشق تجربه‌های حرفه‌ای هستم که در باشگاه‌های مختلف و در کشورهای مختلف با فرهنگ‌های متفاوت به دست آوردم و با درس گرفتن از این تجربیات به سوی پیشرفت می‌روم.

مورینیو گفت: برای من تجربه متفاوتی است. اکنون درباره قرارداد بلند مدت با باشگاهی فکر می‌کنم و آن باشگاه رئال مادرید است. انتظارات فراوانی از باشگاه می‌رود و دشواری‌های کار در این باشگاه مرا مجبور به تلاش فراوان می‌کند.

وی افزود: باید در کسوت یک سرمربی و یک حرفه‌ای پیشرفت کنم. فکر می‌‌کنم این چالش تمام عیاری برای 4 سال آینده خواهد بود زیرا همیشه وقتی کارها سخت‌تر می‌شود، مجبور خواهید شد که بهتر کار کنید. 4 سال آینده بهترین سال‌های رئال خواهد بود.

مورینیو خاطرنشان کرد: به این رقابت‌های بزرگ نیاز دارم تا در حرفه‌ام به کمال برسم به اتفاقاتی نیاز دارم که مرا وادار به بهتر شدن کند.

برچسب ها: خوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید، تمدید قرارداد، آقای خاص،
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 3 خرداد 1391 به قلم وحید پزشکی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات